Phone
סל הקניות שלי
אלמנט-מים

כליות

הכליות קשורות ישירות לאלמנט המים. בכליות מאוכסן הג'ינג שזה תמצית החיים שלנו, האנרגיה המזינה והטהורה ביותר. 
מקורה של תמצית החיים היא בהורים מהם אנו מקבלים את המטען הגנטי שלנו, הפוטנציאל, "מצבר" הנטען בצורה חלקית עם מיצוי האנרגיה הזמינה ע"י שאר האיברים. הכליות מזינות את העובר לפני ואחרי הלידה ובכך אחראיות על גדילה והתפתחות. בנוסף, הן מייצרות את החומר שממלא ומזין את העצמות בגופנו, ממלא את חוט השידרה ואת קרומי המוח (לפי הרפואה המערבית זהו מח העצם). 
לכליות תפקיד מרכזי בשליטה על משק הנוזלים, הן מכונות "שער הנוזלים" שנפתח ונסגר על-מנת לווסת את כמותם. הם שולטות בפתחים תחתונים ושולחות יאנג לשלפוחית השתן ע"מ לייצר, לאגור ולהפריש שתן. הן מאדות נוזלים טהורים שעולים מעלה לכיוון הריאות. 
איבר החישה שאליו הכליות נפתחות אלו הן האוזניים. ישנו קשר מעניין מבחינת צורתן של האוזניים והכליות, יש קשר הדוק בין חוש השמיעה ואיכותו של הגי'נג. למשל: ככל שמזדקנים מתחילות תופעות של טיניטוס, ירידה בשמיעה וחירשות. גם השיניים והשיער מוזנים ע"י הג'ינג ולכן במצב תקין השיער יהיה שחור חזק מלא ומבריק והשיניים חזקות בריאות ולבנות. 
הן מכילות בתוכן את ה-ZHI שזהו כוח הרצון ההתמדה, הכוח המנטלי, הפוטנציאל, חשיבה גבוהה ומציינות. 

סינדרומים: 
חוסר בג'ינג הכליות- זוהי חולשה של הג'ינג שקוראת אצל כולם עם הגיל או כתוצאה מפעילות מינית מרובה שמתבצעת בעיקר בגיל ההתבגרות. אצל ילדים זה יכול לנבוע מחולשה מולדת ואז תהיה התפתחות לא תקינה של עצמות, סגירה מאוחרת של המרפס, פיגור מנטלי וכו'. 
תופעות נוספות: התרככות של עצמות, חולשה של הרגליים והברכיים, זכרון חלש, נשירה של שיער ושיניים, הלבנה של שיער, חולשה של פעילות מינית, כאבי גב, הפסקת וסת, סניליות וכו'. 
אטיולוגיה- אצל ילדים זה נובע מחולשה מולדת, אצל מבוגרים זה הגיל (זיקנה), פעילות מינית מרובה, עודף עבודה. 

חולשה ביין הכליות- סחרחורות, טיניטוס, ורטיגו, זיכרון חלש, חרשות, הזעות לילה, פה יבש בלילה, צמא, חום בחמשת הכפות, כאב גב, כאב בעצמות, קרי לילה, עצירות/יציאות יבשות,שתן מועט וכהה, חוסר שקט, חשק מיני מוגבר, אינסומניה, נטייה לדלקות חוזרות בדרכי השתן ואוסטאופרוזיס. 
אטיולוגיה- מחלה כרונית, בעיות רגשיות (חרדות ודאגות) עבודה מרובה, פגיעה בנוזלי הגוף כתוצאה מחום, חוסר דם בכבד. 

חולשה ביאנג הכליות- כאבי גב, בירכיים קרות, בצקות ברגליים, תחושה של קור בגב, סלידה מקור, חולשה ברגליים/בירכיים, חזות חיוורת ומבריקה, אימפוטנציה, שפיכה מוקדמת. אצל נשים – חוסר פוריות, קרירות מינית, תשישות, שתן מרובה ובהיר או שתן מועט ובהיר, אפטיה, תאבון ירוד, יציאות רכות. 
אטיולוגיה- מחלה כרונית, פילות מינית מוגברת, הצטברות של לחות, גיל מבוגר. 

אנרגית הכליות לא יציבה- הכליות חלשות, קשה להן לתפקד לכן הן לא מעגנות את הצ'י ולא מורידות מטה ולכן הכל בורח. 
הסימפטומים שיהיו: קושי להתאפק, בריחת שתן, שתן בהיר, טיפטוף לאחר מתן שתן, חוסר שליטה על סוגרים, שפיכה מוקדמת, ספרמטוראה, כאבים עמומים באזור גב תחתון, טחורים, אצל נשים תהיה צניחה של הרחם והפרשות כרוניות. 
אטיולוגיה- פעילות מינית מרובה, לידות מרובות וצפופות, חוסר ביאנג הכליות. 

אנרגיה של הכליות לא מחזיקות- הכליות חלשות, לכן הצ'י שלהן לא מצליח להחזיק ואז התופעות יהיו למעלה בראות כמו: קוצר נשימה, שיעול חזק, התפתחות של אסטמה, גודש מקומי, בעיה בהכנסת אויר, נשימה מהירה וחלשה, נפיחות בפנים, גפיים קרות, הזעה, כאב גב. 
אטיולוגיה- חולשה מולדת של הכליות והריאות, מחלה כרונית בראות, פעילות פיזית מאומצת.